Świetlicowa wymiana pocztówkowa

 

   Zajęcia krajoznawcze z wykorzystaniem podarowanych puzzli "Polska" oraz pocztówek z ogólnopolskiej świetlicowej akcji wymiany pocztówkowej.

Nasza mapa pięknieje z miesiąca na miesiąc. Otrzymujemy wspaniałe pozdrowienia z całej Polski , opisy przeróżnych miejscowości, poznajemy przy tym duże miasta i małe wioski. Kolejna partia pocztówek, z życzeniami od naszych świetliczaków, wkrótce będzie gotowa.

 

 

   Wielkanocny kiermasz 2021

 

   Zapraszamy na Wielkanocny kiermasz, na którym można nabyć ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów w Słonecznej Świetlicy. Ze względu na planowany lockdown i zajęcia zdalne, zapraszamy dzieci na kiermasz w dniach 18 - 19 marca w dolnej świetlicy.

   Cennik:

- ozdoby z włóczki (baranki, króliczki, kurczaki, zajączki) - 8zł

- pisanki- 4 zł

- koszyczki - 4 zł

- baranki z waty, patyczków - 4 zł

- kartki duże (A5)- 3,50

- kartki małe (A6) - 2,50

 

 

   Dzieci ze słonecznej świetlicy uwielbiają gry, puzzle, zabawki edukacyjne. Świetnie się przy nich bawią, przy okazji uczą i nawiązują właściwe relacje społeczne. Wszystkim rodzicom, którzy podarowali nam wspaniałe zabawki serdecznie dziękujemy. 

 

 

Walentynki

 

   Tradycyjnie w okolicach 14 lutego, obchodzimyw naszej świetlicy walentynki. Dzieci, podczas świetlicowych zajęć, miały możliwość przygotowania walentynek dla swoich kolegów i koleżanek, a potem wrzucały je do naszej walentynkowej skrzynki. 15 lutego wszystkie walentynki trafiły do adresatów. Oczywiście wykonaliśmy też okolicznościową dekorację. 

 

 

Dokramiamy ptaki zimą

 

   Świetliczaki założyły karmniki (na drzewach przy szkolnym placu zabaw) i dokarmiają ptaki zimą. Dbają, by w ptasiej stołówce nie zabrakło smacznych ziarenek i słoninki.  Z okien świetlicy dzieci mogą obserwować jakie ptaszki się u nas stołują. 

 

 

   W tym roku rozpoczęliśmy akcję dokarmiania ptaków zimą - na drzewie widocznym z okien naszej świelicy zawisł karmnik, w którym ptaszki znajdą pyszne ziarenka i słoninkę. Przy okazji dzieci dowiedziały się o tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy; jak ptaki radzą sobie o tej porze roku - i jak możemy im pomóc. Później wykonaliśmy prace plastyczne- karmniki. 

 

 

   U nas zima w pełni, śnieg i mróz - w Australii środek lata. Przenieśliśmy się tam na jeden dzień, w związku ze Światowym Dniem Austaralii, obchodzonym 26 stycznia. Dzieci dowiedziały się, między innymi, gdzie leży ten kontynent, jakie zwierzęta go zamieszkują, dlaczego jest tam teraz lato. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy z papieru koale- zwierzęta charakterystyczne dla Australii. 

 

 

  Prace plastyczne o tematyce zimowej, wykonane przez dzieci w świetlicy: nie zabrakło śniegu, śnieżynek i bałwanków.

 

   20 stycznia obchodziliśmy Dzień Wiedzy o Pingwinach- na zajęciach dzieci poznały gatunki pingwinów, ich zwyczaje i ciekawostki o tych niezwykłych ptakach, a później tworzyły urocze pingwinki z papieru i waty.

 

 

Wyniki cyklu konkursów z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły

 

   Prezentujemy wynki konkursu wiedzy, piosenki oraz plastycznego, zorganizowanych z okazji 100.rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

(Nagrody i dyplomy zostaną wręczone laureatom, jak tylko zostaną przywrócone zajęcia stacjonarne w szkole). 

 

   Nasza świetlica bierze udział w akcji "Ogólnopolska świetlicowa wymiana pocztówkowa". Polega ona na wysyłaniu pocztówek do świetlic szkolnych z innych miast. Wysłaliśmy i otrzymaliśmy już wiele kartek i listów. Widokówki pokazujemy i odczytujemy dzieciom, pokrótce poznajemy miasto, z którego pocztówka została do nas wysłana i zawieszamy na mapie. Akcja ma na celu przypomnienie dzieciom (tego już trochę zapomnianego) sposobu komunikowania się poprzez pocztę, naukę redagowania i adresowania listów czy pocztówek.

 

 
STRONY  1 2 [3] 4