Gra plaster miodu

Poznajcie grę „Plaster Miodu”.

Nie trzeba drukować planszy. Kwadraty i kropki można samemu narysować na kartce.

Radosny taniec

Czy wiecie, że w trakcie ruchu fizycznego wydziela się w naszym ciele hormon szczęścia serotonina.

Poprawmy sobie nastrój i zdrowie radosnym tańcem.

Witajcie!

Tym razem coś dla majsterkowiczów.

PIŁKARZYKI

Grę popularną „piłkarzyki” można skonstruować samemu.

Potrzebne materiały: pudełko np. po obuwiu, kolorowe kartki, patyczki (np. mogą być po balonach), linijka, mazak, nożyczki, klamerki, klej. Dobór materiałów należy do waszych możliwości i wyobraźni.

Gra uczy, bawi i pozwala zapomnieć o codziennych obowiązkach – futbol stołowy, zwany „piłkarzykami” – dyscyplina ceniona przez dużą część polskiego społeczeństwa.

Znając zalety oraz odmiany piłki stołowej, łatwiej zdecydujesz – grać czy nie? Gra w „piłkarzyki” – „Tak, słyszałem…”. O „piłkarzykach” słyszał chyba każdy…

Jeśli czujesz, że zabawa może zmienić twoje życie (być twoim hobby), zostań z nami do samego końca.

„Piłkarzyki” (inaczej – futbol stołowy/piłka stołowa) to gra dwu- bądź czteroosobowa. Rozrywka cieszy się ogromną popularnością oraz stanowi alternatywę dla biernego siedzenia przed telewizorem/komputerem.

Warto nadmienić, że dyscyplina (w ostatnim czasie) praktykowana bywa przez dużą grupę naszego społeczeństwa. „Piłkarzyki”, choć nazywane grą dla leniwych, w rzeczywistości wymagają myślenia oraz wielogodzinnych treningów.

Aby laik mógł stać się „zawodowcem”, musi ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz… ćwiczyć.

Hej!

Przed Wami kolejna propozycja zabaw, dziś będzie to MAGICZNY KUBECZEK

Do tej zabawy potrzebne nam będą drewniane patyczki (można zastąpić je paseczkami z twardej tekturki) i kubeczek. Każdy patyczek to inne zadanie.

Tylko od Was zależy, jakie znajdą się na nich polecenia do wykonania.

Patyczki można oznaczyć tematycznie, np. różowe to zabawy rysunkowe, niebieskie to zadania w komunikowaniu się i pomaganiu innym, czerwone zadania pomoc członkom rodziny, zielone to zadania sportowe.

Zadania mogą być różne np.: zagrajcie 3 rundy w klasy, ułóżcie puzzle, zbuduj najwyższą wieżę z klocków, narysuj ulubione zwierzę, zadzwoń do bliskiej osoby itp.

Dobrej zabawy.

Drodzy Uczniowie,

przesyłam dla Was zwroty związane z ubiorem po niemiecku, w ramach naszych zajęć na świetlicy. Przeglądnijcie sobie filmik ze słownictwem Die Kleidung- ubiór, a następnie powtarzajcie te nazwy.:

Kolejną rzeczą jest dla Was zabawa językowa, zgadywanie brakujących części garderoby:

Na koniec zamieszczam kartę do wydruku z grą planszową, zagrajcie z rodzeństwem, rodzicami w wolnym czasie, nazywając dany ubiór po niemiecku (z pola, na które wyrzucicie kostkę). Jeśli nie pamiętasz tej nazwy, wracasz do pola wcześniejszego. Strzałki na planszy wskazują Wam przejście na inne pola planszy. Skreślony pionek to utrata jednej kolejki. Kostka na planszy oznacza dodatkowy rzut. Wygrywa ta osoba, która pierwsza dojdzie do celu. Udanej zabawy!!!

Viel Spaß,

Ewelina Gniewek

Sposób na nudę

Drogie Dzieci

Przedłuża się czas oczekiwania na powrót do zajęć szkolnych. Chcemy Wam uatrakcyjnić i urozmaicić pobyt w domu. Może skorzystacie z naszych propozycji i zapomnicie o nudzie. Polecamy proste zajęcia plastyczne, które sprawią Wam wiele satysfakcji.

Lampion

Kamienne lampiony ze słoika to bardzo prosty i niezwykle efektowny pomysł na dekoracje do ogrodu, salonu czy na balkon. Lampiony mogą wykonywać nawet 8-10 letnie dzieci pod nadzorem rodziców , a koszt to zaledwie kilka złotych na klej.

Do wykonania lampionu potrzebujesz:

różnej wielkości słoiki ,

kamienie znalezione podczas spaceru lub kupione w markecie budowlanym,

klej na gorąco,

świeczki

Wykonanie:

Na słoik nakładamy kapkę kleju na gorąco, a następnie doklejamy dowolny kamyk. Przytrzymujemy kilka sekund i doklejamy kolejny kamień. Kamyki mogą być różnej wielkości i grubości. Całość na końcu będzie się komponować bardzo ładnie. Pomiędzy kamykami zostawiamy niewielkie przestrzenie, przez które będzie przenikać światło. Wszystko dokładnie widać na zdjęciach poniżej .

Gniotek

Do wykonania gniotka potrzebujecie:

-balon,

-butelkę 500 ml,

-mąkę ziemniaczaną lub ryż,

- lejek,

-słomkę lub wykałaczkę ,

-włóczkę do zrobienia fryzury naszemu stworkowi oraz czarny marker.

Wykonanie:

Na początku wsypujemy mąkę do wysokości ½ lub ¾ butelki w zależności od wielkości balonu. Najlepiej robić to przez lejek, poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów. Następnie dmuchamy balon, skręcamy go i zakładamy na butelkę. Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób , aby mąka przesypywała się do balonu. Można to przyspieszyć kilkakrotnie ściskając butelkę .

Zakładki do książek

Czy są z nami mole książkowe? Jeśli tak to zachęcamy do zrobienia

własnej zakładki do książki w formie zabawnych kurczaków.

Materiały:

• papier: żółty, pomarańczowy i odrobina różowego (na kurczaki) lub biały, żółty i czerwony
  • nożyczki
  • klej w sztyfcie

Jeżeli chcecie zobaczyć, jak je zrobić  – zajrzyjcie w link!

Świnka skarbonka
Proponujemy byście wykorzystali plastikowe butelki, np. po wodzie, których na pewno nie brakuje w każdym domu.

Potrzebujemy:
- butelkę plastikową
-bibułę (gdybyście nie mieli bibuły , możecie użyć gazety lub papieru kolorowego )
-nożyczki , nożyk ( poproście rodziców o pomoc w wycięciu otworu na monety )
-klej, pisak do namalowania noska
W materiale użyto gotowych oczek , ale wy możecie takie oczka zrobić z papieru i będą równie piękne .
Życzymy powodzenia w tworzeniu przepięknych i funkcjonalnych skarbonek .

Niewiele rzeczy wygląda tak imponująco jak kolekcja, stado, tłum. Teraz musimy unikać i muzealnych kolekcji i tłumów, stada (np. lwów) są niebezpieczne zawsze. Nie bójcie się! Możecie sami zrobić własną kolekcję. Wytnijcie z gazet, czasopism i magazynów proste kształty (owale, jajka, prostokąty), przyklejcie je do kartki i zadecydujcie co chcecie zbierać.

STRONY  1 [2] 3 4 5