Hej, Dzieciaki!

Nie wiem jak Wy, ale czuję się trochę jak ślimak, dużo czasu spędzam w domu.

Proponuję wam odrobinę ślimaczej rozrywki.

Oto bardzo prosty schemat rysowania ślimaka.

Czy potraficie go odtworzyć?

Jakie niezwykłe kolory i wzory można nadać jego skorupie?

Czy ten ślimak może „ubrać się” jak sportowiec, pirat, księżniczka?

Jakie może mieć przygody?

Hej, Dzieciaki!

Trudno w tym roku cieszyć się wiosną. W koło tyle niepewności.

Znalazłam sposób by zaprosić wiosnę do domu. Spróbujmy zmienić się w ogrodników i przekonajmy końcówkę marchewki by wypuściła zielone listki.

Jak to zrobić?

Każda marchewka ma 2 końce, ten mniej szpiczasty trzeba odciąć (tu poproś o pomoc dorosłego) i ustawić go w płaskim naczyniu z odrobiną wody. Pokrywki od słoika lub spodeczek całkowicie wystarczą. Najtrudniejsze jest czekanie i pilnowanie by co kilka dni dolewać wodę.

Prace wykonane podczas zajęć świetlicowych przez dzieci z klas 3-cich i 2B.

Nasze małe arcydzieła !!!

Prace zostały wykonane przez dzieci ze świetlicy. Uczniowie użyły TYLKO sznurka i farby - nie korzystali z pędzli !!

Nasze dzieci tak bawią się na świetlicy

W listopadzie nasze dzieci brały udział w konkursie plastycznym dla świetlic szkół podstawowych - "Moje ulubione zwierzę". Z radością przyjęliśmy informację o zdobyciu pierwszego miejsca przez ucznia klasy 2A Kacpra P., który pod opieką wychowawcy świetlicy wykonał kolaż przedstawiający radosnego psiaka.

Dzieci na zajęciach świetlicowych narysowały swoje ukochane zwierzaki.

BIBLIOTEKA TEATREM

W dniu 14.03.2017 z inicjatywy wychowawców świetlicy Sylwii Tyszkiewicz i Anny Marcinkowskiej ,

26 uczniów korzystających ze świetlicy szkolnej uczestniczyło w przedstawieniu pt.:Lech, Czech i Rus. Widowisko odbyło się w Bibliotece Kraków przy ul. Łużyckiej 55 w ramach Festiwalu Magia Czytania z Fundacją PZU, a jego autorem był Teatr Krak-Art. Dzieci mogły zobaczyć narodziny państwa polskiego w spektaklu pełnym humoru i muzyki, utrwalić wiedzę o tożsamości narodowej, a także
aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

Z przyjemnością informujemy, że Międzyszkolny Konkurs Plastyczny  „W kraju kwitnącej wiśni” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Jury w składzie: p. Sylwia Tyszkiewicz, p. Anna Marcinkowska, p. Dominika Florek, P. Anna Szwalec.
Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

1 miejsce:
- Blanka Jarecka   (SP66)
- Katarzyna Wróblewska (SP66)
- Kacper Morawski (SP66)

2 miejsce:
-   Julia Kuca (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza)

3 miejsce:
- Lena Torba (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza)

Wyróżnienie:
1. Pola Nowak (SP4)
2. Natalia Pytlik   (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza)
3. Maja Mazur (SP53)
GRATULUJEMY !!!

Bal karnawałowy

22 lutego 2017r. odbył się Bal Karnawałowy, którego tematem był KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI. Jak co roku zabawa sprawiła on wiele radości naszym dzieciom.
Uczniowie zaprezentowali się w pięknych, pomysłowych i ciekawych przebraniach przygotowanych przez swoich rodziców.
Dzieci klas I,II i III przygotowane przez panie ze świetlicy szkolnej brały udział w zabawie tanecznej i quizie dotyczącym Japonii, którą prowadziła wodzirej Bernadetta Nogaj.

Za uczestnictwo w konkursach i zabawach dzieci otrzymały nagrody.
Zdecydowanie były to niezapomniane chwile.

STRONY  1 2 3 [4] 5